۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

پژمان فر:لزوم حمایت مجلس از چاپخانه‌داران در لایحه بودجه
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه باید عدد حمایتی برای چاپخانه‌داران در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه باید عدد حمایتی برای چاپخانه‌داران در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی به نقل از آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر اظهار کرد: در حال حاضر مشکلاتی برای صنعت چاپ کشور وجود دارد که اعضای کمیسیون فرهنگی در این راستا بازدیدهایی را از مجموعه های مازندران، خوزستان و همچنین چاپخانه های قم و تهران داشته اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه مشکلات صنعت چاپ جدی و وارد است و در طول سنوات گذشته هیچ نوع حمایتی از آنها انجام نشده که این امر سبب افزون شدن این مشکلات شده است.

پژمانفر تصریح کرد: ایران کشوری است که در حوزه صنعت چاپ سابقه دیرینه دارد و ۲۰۰ سال است که در این حوزه فعالیت می کنیم و خوشبختانه نیروی انسانی تربیت شده در این زمینه داریم که تجربیات و اندوخته های فراوانی دارند.

وی عنوان کرد: صنعت چاپ همچون سایر صنعت ها پیشرفته شده است و دیگر نمی توان کار ملخی در این زمینه انجام داد اما متاسفانه چاپخانه داران ما در ایران از امکانات کمی برخوردارند و با کار ملخی با دنیا رقابت می کنند که تبعا این امر بر روی کمیت و کیفیت تاثیر می گذارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در گذشته بازار خوبی در صنعت چاپ داشتیم که کم کم داریم این بازار را از دست می دهیم به عنوان مثال افغانستان ۸۰ درصد کتاب های خود را از داخل ایران تامین می کرد به طوری که چاپخانه ها و کتابخانه های ایران در این کشور تعریف شده است؛ اما متاسفانه چند سالی است که آنها چاپ کتاب خود را در کشور ترکیه انجام می دهند و ما داریم فرصت ویژه خود را از دست می دهیم.

پژمانفر با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندین مرتبه به دولت پیشنهاد داده اند که برای توسعه زیرساخت های صنعت چاپ در لایحه بودجه عدد حمایتی در نظر گرفته شود، گفت: متاسفانه به بهانه های مختلف حمایت جدی از صنعت چاپ انجام نشده است.

وی در ارتباط با برگزاری نمایشگاه صنعت چاپ در آذرماه امسال در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه بسیار مهم است چون هم زمینه تبادل نظر مهیا می شود و هم اینکه مسئولان با حضور خود در نمایشگاه ها از نزدیک مشکلات موجود را مشاهده می کنند، البته نباید تنها به برگزاری اکتفا کرد بلکه باید یک فضای تعاملی برای پیگیری مشکلات با تعیین زمان نیز صورت گیرد.

گفتنی است، سومین نمایشگاه چاپ و بسته بندی از ۱۰ الی ۱۳ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
 


آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، : برچسب
1393-08-18 15:53:41 : تاریخ ویرایش
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.