۲۰۲۲ May ۲۶ - ۱۴۰۱ خرداد ۰۵ پنجشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

سومین سمینار بین المللی لبیل و بسته بندی های کوچک برگزار می شود
سومین سمینار بین المللی لیبل و بسته بندی های کوچک با حضور برترین اساتید بین المللی این بخش از سوی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار خواهد شد.

 سومین سمینار بین المللی لیبل و بسته بندی های کوچک با حضور برترین اساتید بین المللی این بخش از سوی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار خواهد شد.


 به گزارش روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران، امیرهومن محمدی دبیر اتحادیه با بیان اینکه برگزاری سمینارهای تخصصی در راستای تداوم برنامه‌های آموزشی این اتحادیه است، گفت: پس از شیوع ویروس کوید 19 روند کسب وکار های در تمام جهان دچار تغییر و بازنگری شده است. در راستای سیاستهای آموزش محور اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران، این تشکل اقدام به تدارک و برگزاری سومین سمینار بین المللی لیبل و بسته بندی های کوچک نموده است.


دبیر اتحادیه صادرکنندگان در شرح برگزاری این سمینار بین المللی گفت: طی دو دوره گذشته برگزاری این سمینار روند روبه رشدی در حوزه صنعت چاپ لیبل و به روز رسانی آن شاهد بودیم که این بهبود مستمر در زمان بروز و شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها بیشتر نمود یافت و ایران هیچگاه طی زمان اپیدمی بیماری دچار مشکلات در حوزه لیبل و بسته بندی های کوچک و مورد نیاز جامعه نشد.


 محمدی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به گستردگی سفارشات داخلی و شرایط  به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا  شاهد افزایش  چشمگیر تقاضای بسته بندی برای تولیدات مانند مواد غذایی، شوینده، بهداشتی و ضد عفونی در داخل کشور هستیم. درهمین راستا کشورهای صادراتی هدف نیز با افزایش تقاضای ایجاد شده خواهان افزایش خرید و واردات هستند؛ و این حجم از تقاضا شرایط خاصی در روند تولید و تجارت انواع لیبل در داخل کشور و بخش صادرات ایجاد نموده است.


 وی افزود: در این برهه حساس استفاده ازدانش و تجربه های جهانی و بین المللی می تواند بسیار برای صنعت چاپ و بسته بندی ایران راهگشا باشد. به همین منظور و در راستای فعالیتهای آموزشی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران در نظر دارد سومین سمینار بین المللی لیبل و بسته بندی ها کوچک را با هدف آشنایی بیشتر فعالین و سرمایه گذاران این بخش با روند جهانی برگزار نماید. برای این موضوع در تدارک دعوت از اساتید صاحب نام خارجی از کشورهای صاحب سبک در این حوزه هستیم تا علاوه بر انتقال دانش روز ، به  بررسی فرصتهای سرمایه گذاری هدفمند و سودآور برای ایجاد بسترهای پایدار صادراتی پرداخته شود.


محمدی ادامه داد: در حال حاضر اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران  با توجه به تحقیقات محیطی و سیستمی که صورت داده به این آمار دست یافته که در کشورهای همسایه مانند ترکیه و عربستان تقاضای بسته بندی ها و بخصوص لیبل های در ۶ ماهه دوم سال میلادی حدود ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت. بر اساس این آمار افزایش 20درصدی وابسته به یک سری از سفارشات عمومی حاصل از شرایط پاندمی کرونا است، همچنین پیش بینی می شود که در ایران نیز با افزایش تقاضا در محدوده 15 الی 20 طی مدت مشابه مواجه خواهیم شد. اکنون برای فعالیت صنعت چاپ و بسته بندی در بخش چاپ لیبل و یا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری جدید دارند نیاز به شناخت تقاضاهای بازارهای جدید است که این سمیار بین المللی می تواند بخش عمده ایی از شناخت را حاصل نماید. وی افزود: نیاز اصلی یک سرمایه گذاری هدفمند و دقیق در مرحله اول داشتن دانش و آموزش کافی در این زمینه است که ما در اتحادیه با ایجاد کارگروه آموزش و برگزاری مداوم دوره های آموزشی متنوع و کاربردی  بر روی این مسئله بنیادی تمرکز نموده ایم و با توجه به شرایط بوجود آمده بزنگاه برگزاری سومین سمینار بین‌المللی لیبل و بسته بندی های کوچک مهیا گشته است.


 محمدی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه حاکم بر اقتصاد ایران گفت: همچنین در راستای تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی که بوجود آمده،  با همکاری و هفکری اعضا در پی ایجاد فرصت های اقتصادی جدید در زمینه تولیدات محصولات در بسته بندی های جدید و با کیفیت ایرانی هستیم که با توجه به روند کسب وکارهای جدید و توسعه فروشگاه های زنجیره ایی، نصب خطوط تولیدی بستری مناسب در بخش توسعه صنعت چاپ لیبل ایجاد شده است. در نگاهی دیگر با توجه به توسعه فرهنگ فروشگاه های زنجیره ایی فرصت‌ خوب در بخش بسته‌بندی و رفع نیاز کشوربصورت علمی  و با رعایت ا ستانداردهای بین المللی بسته ها گامی بلند و مطمئن برای افزایش و توسعه صادرات پایدار غیرنفتی در سال "جهت تولید" برداشته خواهد شد.  دبیر اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران در پایان گفت: با توجه به دعوت از اساتید صاحب نام در حوزه لیبل بزودی زمان برگزاری سومین سمینار بین المللی لیبل و بسته بندی های کوچک اعلام خواهد شد.


اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران : برچسب
1399-04-04 14:49:46 : تاریخ ویرایش
روابط عمومی : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.