۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

سالی که نکوست از بهارش/عملکرد اولین ماه اتحادیه صادرکنندگان
شیوع ویروس کرونا یکی از متفاوترین آغازها را به نام سال 1399 ثبت کرد. شروعی با قرنطینه و آینده ایی نامشخص برای اجتماع و کسب وکار.
شیوع ویروس کرونا یکی از متفاوترین آغازها را به نام سال 1399 ثبت کرد. شروعی با قرنطینه و آینده ایی نامشخص برای اجتماع و کسب وکار.

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در این هیاهوی جهانی اهمیت و جایگاه کسب وکار های کوچک و متوسط بیش از پیش خود نمایی کرد و در این میان تشکلها و اتحادیه ها بازو و اهرمی توانمند برای کشورها به ایفای نقش پرداختند.

در صنعت چاپ ایران اعضا توجه شان بیش از پیش به فعالیت تکشلهای مرتبط معطوف شد؛ در همین راستا روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران گزارش عملکردی اولین ماه کاری خود از 16 فررودین تا امروز 16 اردیبهشت را منتشر نمود.

بر اساس این گزارش اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران در روزها پایانی تعطیلات نوروزی با هماهنگی ستادبحران کرونا و ارگانها مرتبط مانند اماکن، بسیج اصناف، وزارت صمت، وزارت بهداشت و... نشستهایی برای اطلاع رسانی از اهمیت بازگشایی صنعت چاپ و بسته بندی ارایه نمود و بر این اساس مقرر شد اسامی چاپخانه های فعال در حوزه بهداشتی، داروی و غذایی از سوی این اتحادیه به نهادهای ذی ربط اعلام گردد.

بر این اساس در مرحله ابتدایی16 چاپخانه ثبت نام نمودند و 13 نفر مدارک و مستندات دال بر فعالیت در سه حوزه مذکور به اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ارایه نمودند که فعالیتشان از 16 فروردین آغاز گردید. در مرحله دورم چهار واحد مدارک ارسال نمودند که سه واحد فعالیت خود را آغاز نمودند.

در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونادر صنعت چاپ و چاپخانه ها این اتحادیه با وزارت بهداشت مکاتباتی صورت داد و مجوز دریافت و توزیع ماسک از مجتمع چاپ صلاحی دریافت شد و در همکاری مشترک اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران با مجتمع چاپ صلاحی 50هزار ماسک بهداشتی تهیه و بصورت رایگان به چاپخانه داران و اهالی صنعت چاپ توسط این اتحادیه توزیع و در حال توزیع است. ماسک های مذکور دارای تایید و نظارت وزارت بهداشت قرار دارد.

همچنین برای واحدهایی فعال صنعت چاپ امکان تهیه ماسک با قیمت مناسب از سوی اتحادیه صادرکنندگان صورت گرفته است و تاکنون در حدود 15هزار ماسک با قیمت مناسب به چاپخانه ها با تعداد کارمند بالا ارایه شده است.

در بخش مواد ضد عفونی کننده برای سطوح و دست اتحادیه صادرکنندگان با مذاکرات صورت گرفته اقدام به دریافت تخفیف و مواد ضدعفونی با رعایت بالاترین استانداردها دو محلول ضدعفونی دست با قیمت هر لیتر 67 هزار تومان و برای ضد عفونی سطح هر لیتر 57 هزار تومان در اختیار اعضا و چاپخانه داران این حوزه قرار داد که با استقبال گسترده ایی نیز روبرو بود. این رویداد علاوه بر حفظ و توسعه سلامت و بهداشت محیط در حمایت از یک شرکت دانش بنیان داخلی نیز صورت رگفته است.

از دیگر فعالیتهای اتحادیه صادرکندگان برگزاری جلسه مشترک با هیات مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران ، انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ و کاروان مهربانی برای ایجاد بستری حمایتی از کارگران و قشر آسیب پذیر صنعت چاپ بود. در این نشست مرکزی با عنوان "کمپین مهر" افتتاح گردید و با کمک ها مالی خیرین 700 بسته مواد غذایی برای بخش آسیب پذیر صنعت چاپ تدارک دیده شد و همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز به توزیع گردید.

اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در بخش آموزش فعالیت بسیار گسترده ایی در دستور کار خود قرار داد. طی یک ماه ابتدایی دو نشست مجازی کارگروه آموزش منتج به برگزاری دوره های آموزشی بصورت پخش زنده از اینستاگرام شد. در طول اولین ماه سال جدید 4 پخش زنده آموزشی پژوهشی در حدود 320 دقیقه از پیج رسمی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران برگزار گردید، 12 نفر از کارشناسان و اساتید میهمان چهار برنامه بودند چهار کتاب تخصصی معرفی شد و 1300 ای دی متفاوت این چهار برنامه و باز پخش آن را مشاهده نمودند.

اتحدیه صادرکنندگان همچنین در راستای رفع برخی از موانع کسب وکار در مواجه با شیوع ویروی کرونا طی یک ماه گذشته همکاری تنگاتنگی با وزارت محترم بهداشت بصورت مکتوب داشته است و بزودی استانداردها جدیدی برای صنعت چاپ و بسته بندی ارایه خواهد شد. استانداردهایی برای توسطه، ارتقا صنعت چاپ و بسته بندی در داخل و فضای بسیار مناسب برای صادرات چاپ و بسته بندی.

بر اساس اعلام روابط عمومی این تشکل طی مدت یک ماه ابتدایی سال 1399 تعداد اعضا سه درصد رشد داشته استو این بیانگر رواج دیدگاه صادرات محور در صنایع چاپ و بسته بندی کشور است، همچنین این اتحادیه در شکبه اجتماعی رشدی 600 درصدی مخاطب داشته است . روابط عمومی این اتحادیه در پایان یادآور شد این بخش از فعالیتهای اتحادیه طی ماه ابتدایی سال است و بخش دیگر با توجه به طبقه بندی مطالب قابل انتشار نیست.

: برچسب
1399-02-16 13:25:42 : تاریخ ویرایش
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.