۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

توافق ضمنی چاپخانه‌داران با دولت برای بازگشایی محدود چاپخانه‌ها/صنایع دارویی و غذایی نیاز به اقلام بسته‌بندی دارند
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از توافق با دولت برای بازگشایی محدود و تحت پروتکل‌های بهداشتی برخی از چاپخانه‌ها خبر داد و گفت: فعالیت ضروری تعدادی از چاپخانه‌ها در این دوران برای جلوگیری از مواجه شدن مردم با قفسه های خالی در فروشگاه ها و داروخانه هاست که این روزها در جهان بسیار اتفاق افتاده است.


رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از توافق با دولت برای بازگشایی محدود و تحت پروتکل‌های بهداشتی برخی از چاپخانه‌ها خبر داد و گفت: فعالیت ضروری تعدادی از چاپخانه‌ها در این دوران برای جلوگیری از مواجه شدن مردم با قفسه های خالی در فروشگاه ها و داروخانه هاست که این روزها در جهان بسیار اتفاق افتاده است.

بابک عابدین در گفتگو با خبرنگار اکسپورتنا درباره دلایل نیاز به فعالیت این صنعت در شرایط شیوع ویروس کوئید 19، اظهار داشت: از هفته دوم فروردین، متوجه ممنوعیت فعالیت‌ اصناف شدیم؛ اما کلیه اقلام ضروری و مایحتاج کنونی جامعه از جمله اقلام بهداشتی، تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی، نیازمند بسته بندی است که چاپ برند و اطلاعات آن محصول، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به نیازهای روز جامعه، سفارش‌های برخی کارخانه‌های تولید دارو و مواد غذایی به چاپخانه ها سرازیر شده است که در شرایط کنونی در صورت عدم تامین این مهم، خطوط تولیدی این محصولات از کار می‌ایستد و امکان عرضه محصولات ضروری و مایحتاج مردم چه غذایی و چه دارویی، با مشکل مواجه خواهد شد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از تبعات ممنوعیت فعالیت چاپخانه‌ها خبر داد و گفت: عدم فعالیت چاپخانه‌ها در مرحله اول بر سلامتی جامعه تاثیرگذار خواهد بود و در مرحله دوم تبعات روحی و روانی در جامعه خواهد داشت؛ چراکه محصولات مورد نیاز جامعه کمیاب شده و آنگونه که باید عرضه نمی شوند.

وی با بیان اینکه احتمال سوءاستفاده در نرخ گذاری‌ها نیز افزایش خواهد یافت، افزود: با عدم فعالیت چاپخانه‌ها نحوه عرضه کالاها به دلیل نداشتن برند و بسته بندی صحیح با مشکل مواجه شده و روی قیمت آنها تاثیر گذار خواهد بود.

به گفته عابدین، این امکان برای جامعه ای بزرگ فراهم نیست که محصولات مرود نیاز خود را از درب خارخانه خریداری کنند، بنابراین اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از سوی وزارت صمت استان تهران، وزارت کشور و بسیج اصناف کل کشور همراه با نماینده اتاق اصناف ایران، پیشنهاد فعالیت برخی از چاپخانه‌ها را پیگیری کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: در شرایط شیوه ویروس کوئید 19 که باید از تردد زیاد در سطح شهر جلوگیری شود، ما نیز بر آن هستیم تا منحنی افزایش این بیماری را کنترل کنیم؛ از این رو پیشنهاد فعالیت تعدادی از چاپخانه‌ها را برای جلوگیری از فلج شدن نظام عرضه و تقاضا در کشور را دادیم.

این فعال صنعت چاپ گفت: بر این اساس چاپخانه‌هایی که سفارش‌های به روز از واحدهای تولیدی دارویی، تجهیزات پزشکی، بهداشتی و غذایی داشته و معتبر هستند، می توانند با ارسال سفارش‌ها یا قراردادهای خود به اتحادیه و دریافت تایید این اتحادیه نسبت به فعالیت خود و سپس ارسال آن به سازمان‌های مربوطه فعالیت خود را ادامه دهند.

وی توضیح داد: فعالیت ضروری تعدادی از چاپخانه‌ها در این دوران برای جلوگیری از مواجه شدن مردم با قفسه های خالی در فروشگاه ها و داروخانه هاست که این روزها در جهان بسیار اتفاق افتاده است.

عابدین با اشاره به تایید لفظی بخش دولتی با پیشنهاد اتحادیه متبوعش، اظهار کرد: تاکنون اطلاعات لازمه از 11 چاپخانه برای آغاز فعالیت درلیست اتحادیه قرار گرفته است و می توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و درمان فعالیت خود را آغاز کنند.

وی تاکید کرد: تایید لفظی این روند از سوی سازمان بسیج اصناف کل کشور دریافت شده و به دنبال دریافت نامه کتبی ان از سوی وزارت کشور، وزارت بهداشت و وزارت صمت هستیم.

اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران : برچسب
1399-01-21 17:19:24 : تاریخ ویرایش
گفتگو از: نیلوفر جمالی : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.