۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

اخبار صادراتی 21 اسفند
هر روز اخبار صادراتی مرتبط با حوزه چاپ و بسته بندی را در سایت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران دنبال فرمایید.

نخستین نشست ملی اوراسیا 5 تیر 99 برگزار می‌شود
نخستین نشست ملی اوراسیا، پلی به سوی تجارت آزاد جهانی» به همت مرکز آموزش بازرگانی ایران وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت پنجم تیر 1399 برگزار می‌شود. محور این نشست رمزگشایی از فرصت‌های توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری در اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بسته شدن مرز ایران و افغانستان شایعه است/«رایزنی بازرگانی ایران در افغانستان»پاسخگوی تجار دو کشور
رایزن بازرگانی ایران در افغانستان با رد شایعه بسته شدن مرزهای ایران و افغانستان در هفته آینده گفت: تجار به شایعات توجه نکرده و در صورت بروز هر مشکلی در حوزه تجاری و یا رفع ابهامات احتمالی، با دفتر رایزنی بازرگانی ایران در کابل تماس بگیرند.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تسهیلات جدید برای دارندگان اقساط معوق/سود و جرایم وام‌ زیر ۱۰۰میلیون تا سررسید انتهای۹۷ بخشوده شد
در حالی که بانک مرکزی تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با سررسید نهایی سال ۹۷ و قبل از آن را مشمول بخشش سود و جرایم دانسته بود، تسهیلات با سررسید ۹۷ را هم مشمول این قانون اعلام شد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کرونا صادرات زعفران را به تعطیلی کشاند/خیزش تجار خارجی برای گرفتن بازار ایران
غلامرضا میری درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران پس از شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: در حال حاضر صادرکنندگان قادر به انجام صادرات نیستند و می‌توان گفت که صادرات تقریبا تعطیل شده است.
وی ادامه داد: بیشتر زعفران از طریق پروازهای خارجی صادر می‌شد که هم اکنون این پروازها متوقف شده‌اند؛ ضمن اینکه در پروازهای داخلی نیز محدودیت‌های زیادی وجود دارد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خبر خوش برای دریافت‌کنندگان تسهیلات از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک/مهلت سه ماهه برای بازپرداخت اقساط
صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از صنایع در وضعیت فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در پی‌داشته است، حمایت خود را از صنایع کوچک در قالب مهلت سه ماهه پرداخت اقساط اعلام کرد.
صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از صنایع در وضعیت فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در پی‌داشته است، حمایت خود را از صنایع کوچک در قالب مهلت سه ماهه پرداخت اقساط اعلام کرد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کارنامه تجارت خارجی با اوراسیا در 11 ماهه 98/رشد 105 درصدی در یکسال به ثبت رسید
سید روح اله لطیفی دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک ایران، اظهار داشت: در طی 11 ماه سال جاری، میزان صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجموع یک میلیارد و 244 میلیون و 536 هزار و 210 دلار بوده است که این مقدار در مدت مشابه سال 97، با میزان 550 میلیون و 410 هزار و 9 دلار، رشد 105 درصدی را به همراه داشته است.
سخنگوی گمرک ایران در مورد اهمیت تجارت با اتحادیه اوراسیا گفت: مجموعه کشورهای اوراسیا شاخص های اقتصادی قابل توجهی دارد؛ به طوریکه رتبه اول استخراج نفت با دارایی 14.5 درصد از منابع کل جهان، رتبه اول تولید گاز جهان با 20.2 درصد از سهم جهانی، رتبه چهارم تولید انرژی برق با 4.9 درصد از سهم جهان، رتبه سوم طول خط آهن مشتمل بر 8 درصد از جهان، رتبه چهارم تولید آهن با 4.7 درصد از جهان، رتبه پنجم تولید فولاد جهان را دارا است وبا تولید ناخالص ملی 4.7 تریلیون دلار،  مساحتی بالغ بر 20 میلیون کیلومتر مربع را دارا است و جمعیتی بالغ بر 184 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، لذا تجارت خارجی ایران با این مجموعه بزرگ می تواند بسیار با اهمیت باشد. سه کشور عضو اتحادیه اوراسیا از قبیل روسیه، قزاقستان و ارمنستان همسایه ایران با مرزهای دریایی(روسیه و قزاقستان) و زمینی (ارمنستان)هستند و سالانه بیش از 400 میلیارد دلار واردات دارند که عمده این واردات مربوط به روسیه است.
لطیفی در باره شرکای اصلی تجاری اتحادیه اوراسیا و سهم ایران، اظهار داشت: اصلی ترین کشورهای عمده صادر کننده به اوراسیا شامل چین، آلمان، امریکا، فرانسه، ایتالیا وترکیه هستند و همچنین کشورهای عمده وارد کننده از اوراسیا در حال حاضر کشورهای هلند، چین، آلمان، ترکیه، ایتالیا، سوئیس و انگلستان هستند، در این میان سهم  ایران از تجارت با مجموعه کشورهای اوراسیا طی 11 ماهه سال 98، بالغ بر دو میلیارد و 448 میلیون و915 هزار و 236 دلار است.که این میزان در مدت زمان مشابه در سال 97 بالغ بر یک میلیارد و 833 میلیون و 491 هزار و479 دلار بوده است. طی یک سال گذشته این میزان تجارت از حیث ارزش حدود 40 درصد افزایش را نشان می دهد.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: در طی 11 ماه سال 98، میزان صادرات ایران به کشورهای اوراسیا در مجموع یک میلیارد و 244میلیون و 536 هزار و 210 دلار بوده است که این مقدار در مدت زمان مشابه سال 97، به میزان 550 میلیون و 410 هزار و 9دلار بوده است که رشدی بالغ بر 105 درصد داشته است.
وی افزود: بیشترین مقصد صادراتی ایران به کشورهای اوراسیا ، فدراسیون روسیه با 387 میلیون و 721 هزار و 45 دلار و پس از آن کشورهای ارمنستان و قزاقستان بودند. همچنین عمده ترین کالاهای صادراتی ایران به اوراسیا را سیب تازه، گاز طبیعی مایع شده، پسته، کیوی، خیار و خیارشور، انگور خشک شده و پرتقال تشکیل می دهند.

لطیفی با اشاره به حجم واردات کالا از اوراسیا گفت: حجم واردات ایران از اوراسیا طی 11ماهه سال 98 بالغ بر 2 میلیون و 811 هزار و 228 تن است .که این حجم کالا در مدت زمان مشابه بالغ بر یک میلیون و 204 هزار و 379 تن کالا بوده است.
وی افزود: ارزش این حجم کالای وارداتی یک میلیارد و 204 میلیون و 379 هزار و 26 دلار است که این میزان در مدت زمان مشابه در سال گذشته، بالغ بر یک میلیارد و 283 میلیون و 81 هزار و 470 دلار بوده است که از این حیث، اندکی کاهش در واردات داشته ایم. همچنین عمده کالاهای وارداتی کشور از اوراسیا مشتمل بر جو، ذرت دامی، روغن آفتابگردان، مخلوط های گندم و گوشت بوده است.
لطیفی همچنین با اشاره به موافقت نامه موقت تجارت آزاد بین ایران و کشورهای اوراسیا گفت: بر اساس این موافقت نامه که از آبان ماه سال جاری اجرایی شده است، 380 ردیف کد تعرفه کالاهای قابل مبادله تحت موافقتنامه مذکور مورد توافق قرار گرفته است.
وی افزود: تجارت با این اتحادیه فضای جدیدی برای تجار، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی کشور فراهم کرده که باید بیشترین بهره را برای توسعه صادرات از این اتحادیه برد؛ این در حالی است که هم اکنون پنج کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان عضو اتحادیه اوراسیا هستند؛ اما این اتحادیه با بیش از 40 کشور و سازمان بین المللی برای فعالیت در چارچوب این اتحادیه اعلام آمادگی کرده است.
لطیفی ادامه داد: تبادل آسان و روان تر کالا بین ایران و پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا موجب افزایش سرمایه گذاری متقابل می شود.
وی خاطر نشان کرد: تبادل کالا بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا از سوی فعالان بخش خصوصی در این شرایط خاص تحریمی، جای مباهات و تقدیر دارد.


اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران : برچسب
1398-12-21 14:01:26 : تاریخ ویرایش
روابط عمومی : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.