۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

اخبار صادراتی 20 اسفند
خلاصه خبرهای صادراتی در سایت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران

صدور پته از 20 اسفند منوط به استعلام اطلاعات انبار از وزارت صمت شد

در راستای اجرای مصوبات جلسه وزارت کشور در تاریخ 98/11/29 وفق درخواست وزارت صمت مبنی بر قفل نمودن صدور پروانه و پته گمرکی به استعلام اطلاعات انبار از آن وزارتخانه و پذیرش مسئولیت هر گونه تاخیر در انجام تشریفات ترخیص کالا از سوی وزارت صمت، صدور پروانه گمرکی واردات کالا از 98/12/20 منوط به استعلام از سامانه جامع انبارهای وزارت صمت بوده و در صورت عدم ثبت انبار مقصد در آن سامانه، از صدور پروانه و خروج کالا جلوگیری به عمل خواهد آمد.

همچنین بر اساس درخواست وزارت صمت، انبارداران محترم جهت ثبت اطلاعات در سامانه مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص گمرک می بایست ابتدا به سامانه جامع انبارهای وزارت صمت مراجعه و پس از ثبت اطلاعات در آن سامانه، وارد سامانه گمرک شده و اطلاعات مربوط به انبار خود را ثبت و با استعلام از سامانه جامع انبارهای صمت، انبار مورد نظر در سامانه گمرک نیز ثبت خواهد شد. بدیهی است سایر فعالیت های سامانه مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص گمرک به جهت مدیریت ریسک گمرک و سایر کنترل های لازم به قوت خود باقی خواهند بود.همچنین مدیران کل و ناظرین محترم می بایست اقدام مناسب جهت اطلاع رسانی این موضوع به ذی نفعان را انجام دهند. ذکر این نکته ضروری است که تاخیرات ناشی از اجرای طرح فوق در ترخیص کالا به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

زعفران نگین صدرنشین شد

طی ۱۱ ماهه امسال، از مجموع ۵۷ میلیون و ۴۱۶ هزار گواهی سپرده کالایی معامله شده بر پایه دارایی‌های زعفران نگین، زعفران پوشال، زیره سبز، پسته فندقی و سکه بهار آزاد، زعفران نگین با معامله حدود ۴۸ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش ۴۷۸۶ میلیارد ریالی، سهم ۸۳ درصدی را از حجم کل معاملات ۱۱ ماهه کسب کرده و در صدر جدول این بازار قرار گرفته است.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

داود محمد بیگی مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ملاقات سفیر ایران با وزیر تجارت ترکیه/آغاز تردد کامیون‌های ترانزیتی از مرز بازرگان

محمد فرازمند، سفیر ایران در ترکیه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در حال حاضر تردد کامیون‌های ترانزیت ایران و ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

کاهش 30 درصدی صادرات کشور بر اثر محدودیت‌های شیوع ویروس کوید19

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه صادرات کشور در سایه شیوع ویروس کرونا و سختگیری کشورهای همسایه در پذیرش محموله‌های صادراتی ایران، 30 درصد کم شده است، گفت: باید کنترل دقیقی بر روی محموله‌های وارداتی هم صورت گیرد.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ابلاغ مصوبه تسهيل امهال بدهی های غيرجاری واحدهای توليدی به شبکه بانکی کشور

بانک مرکزی با هدف مساعدت به واحدهای توليدی، نحوه امهال بدهی های غيرجاری بنگاه‌های اقتصادی مذکور را تسهيل نمود.

پيشنهادات این بانک در خصوص تسهيل امهال بدهی های غيرجاری واحدهای توليدی در يک‌هزار و دويست و هشتاد و نهمين جلسه مورخ 98.11.29 شورای پول و اعتبار مطرح و به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:

مؤسسه اعتباری موظف است بنا به درخواست مشتری و در چارچوب ضوابط و مقررات موجود، مطالبات از واحدهای توليدی را که تمام يا بخشی از آن غيرجاری شده است، برای يک‌بار و حداکثر به مدت پنج (5) سال، با أخذ ميزان 7.5 درصد از مانده بدهی و با دوره تنفس شش ماهه امهال نمايد.

تبصره 1‏‏‏ـ  سازوکار اجرايی امهال موضوع اين مصوبه، در چارچوب روش‌های امهال مقرر در دستورالعمل نحوه امهال مطالبات مؤسسات اعتباری می باشد.

تبصره 2‏‏‏ـ مهلت استفاده از مزايای اين مصوبه تا پايان شهريور ماه 1399 می باشد.

تبصره 3‏‏‏ـ  چنان‌چه مشتري وفق مفاد قرارداد امهال، در موعد‏‏‏/مواعد مقرر، طی دوره امهال نسبت به بازپرداخت قسط‏‏‏/اقساط مطالبات امهالی اقدام نمايد، بابت مطالبات امهالی مشمول ممنوعيت‌های ناظر بر اشخاص دارای بدهی غيرجاری نمی شود.

تبصره 4‏‏‏ـ امهال مطالبات توسط مؤسسه اعتباری صرفاً برای مشتريانی امکان‌پذير است که به تشخيص مؤسسه اعتباری و بر مبنای اعتبارسنجی انجام شده، مطالبات مذکور پس از امهال در سررسيد‏‏‏/‌سررسيدهای مقرر قابل وصول ‌باشد.

تبصره 5‏‏‏ـ  واحدهای توليدی دارای مجوز از وزارت جهادکشاورزی يا وزارت صنعت، معدن و تجارت و معرفی شده از سوی ستاد تسهيل و رفع موانع توليد مشمول اين مصوبه می باشند.


اتحادیه صادرکندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران : برچسب
1398-12-20 08:54:34 : تاریخ ویرایش
روابط عمومی : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.