۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

اولین دوره تخصصی آموزشی کسب و کار صنعت چاپ برگزار شد
اولین دوره تخصصی آموزشی کسب و کار چاپ با عنوان «نقش شبکه‌های اجتماعی در کسب و کار چاپ» سه شنبه 26 شهریورماه به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و با حضور فعالان تهرانی و شهرستانی این صنعت در ساختمان شماره 3 اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
به گزارش چاپ و نشر؛ اولین دوره تخصصی آموزشی کسب و کار چاپ با عنوان «نقش شبکه‌های اجتماعی در کسب و کار چاپ»  سه شنبه 26 شهریورماه به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و با حضور فعالان تهرانی و شهرستانی این صنعت در ساختمان شماره 3 اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

در بخش ابتدایی این دوره ابوالفضل ایمنی رئیس کمیته آموزش اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و آرش نیکدست عضو انجمن علمی بازاریابی ایران و کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار به بررسی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و روش‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی پرداختند.

 بهره‌مندی از شبکه‌های اجتماعی با  هدف‌گذاری صحیح

ابوالفضل ایمنی، رئیس کمیته آموزش اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران به بررسی استراتژی‌های شبکه‌های اجتماعی پرداخت و ضمن ارایه آمارهایی در این زمینه بحث خود را با استفاده از مثال‌های مرتبط با صنعت چاپ دنبال کرد.

ایمنی در ادامه اشاره کرد: از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود کسب و کار می‌توان استفاده‌های بسیاری برد، می‌توان با بهره‌مندی از شبکه‌های اجتماعی به انتقادهای سازنده و ارائه‌ی راهکار مفید رسید. در شبکه‌های اجتماعی باید هدف‌گذاری‌ها کاملا مشخص باشد با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می توان هدف تجاری را تعریف کرد.

ایمنی اولین شرط ورود به بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را داشتن استراتژی کسب و کار عنوان کرد و ایجاد تیم کار بلد، هدف‌گذاری مشخص و تجزیه و تحلیل رفتار مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی را از ضرورت‌های این کار برشمرد.

وی افزود: در حال حاضر بهترین و تنها شبکه اجتماعی که هم برای تبلیغات و هم اطلاع رسانی همه روی آن متمرکز شده اند تلگرام است و خیلی کمتر از تلگرام برخی از مجموعه ها به سمت اینستاگرام رفته‌اند اما تبلیغات در شبکه‌هایی مانند لینکدین و فیس‌بوک با مخاطب بسیار کمی روبرو می شود. استراتژی‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی باید مشخص باشد که هدف ما فروش یا اطلاع‌رسانی و یا معرفی است.

رئیس کمیته آموزش اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران گفت: امروزه بستر استفاده از فضای مجازی برای اکثر مردم فراهم است ولی متاسفانه کانال‌های تشکل‌ها و اتحادیه‌های صنعت چاپ از این فضا بهره ی لازم را نمی برند. بارها پیش آمده که اتحادیه های صنعت چاپ کلاس های آموزشی مفیدی چون محاسبه‌ی قیمت تمام شده‌ی محصول چاپی و یا دوره‌ی مالیات و بیمه را برای اعضای خود تشکیل داده اند که برای رونق کسب و کارشان بسیار مفید بوده است ولی متاسفانه به دلیل ضعف اطلاع رسانی افراد بسیار کمی در این کلاس ها حاضر می شدند. به اعتقاد بنده استفاده از شبکه های اجتماعی در این مورد می تواند کمک بسیار خوبی باشد.

 تولید محتوا و رعایت استاندارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی

در ادامه‌ی این جلسه آرش نیک‌دست، عضو انجمن علمی بازاریابی ایران به عنوان سخنران دوم درباره با فنون موفقیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به ارائه مطالب مفید پرداخت و گفت: شبکه های اجتماعی و استفاده از شبکه های اجتماعی در صنعت چاپ مغفول مانده است البته شاهد این هستیم که برخی از مجموعه ها با قدرت از این شبکه ها استفاده می کنند اما تخصص لازم روی تولید محتوا، استانداردسازی زمان توزیع محتوا ندارند. باید مجموعه های صنعت چاپ بیاموزند که در چه بازه ی زمانی و پلتفرم اجتماعی باید به تولید محتوای مناسب پرداخت تا بدین وسیله مخاطبان را جذب کنیم.

وی افزود: آمارها نشان می دهند 68 درصد مردم جهان در شبکه های اجتماعی عضو هستند اگر ما نتوانیم افرادی را که در شبکه های اجتماعی پرسه می زنند را جذب خود کنیم، رقبای ما دست به کار می شوند و آنها را جذب می‌کنند. اگر نتوانیم از استاندارهای لازم در شبکه های اجتماعی بهره مند شویم نمی توانیم بخشی از بازار را از آن خود کنیم.

نیک‌دست در ادامه درباره‌ی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بیان کرد: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بخشی از دیجیتال مارکتینگ است. برای استفاده از این بخش باید رفتار مخاطب در صنعت چاپ را بشناسیم و باید بدانیم مشتریانمان در چه بازه ی زمانی از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند و چه پیام هایی برایشان مفید است.  

وی افزود: سه پیش‌نیاز موفقیت در این زمینه وجود دارد که شامل داشتن وب‌سایت فعال، بودجه لازم، تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به مخاطبان شبکه‌ها و سایت است.

عضو انجمن علمی بازاریابی ایران با اشاره به شبکه اجتماعی تلگرام به عنوان شبکه اجتماعی مقبول خانواده چاپ در ایران، یادآور شد: تولید محتوا و ابعاد عکس برای شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام‌، فیس بوک، لینکدین و توییتر باید متناسب آن شبکه‌ها باشد. تولید محتوای اختصاصی و پرهیز از کپی کردن نیز از نکات مهم کار در فضای مجازی است.

در بخش پایانی این دوره آموزشی در قالب پنلی با حضور بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران، احمد فروزیده پیشکسوت و مدیر چاپ 128، ابوالفضل ایمنی و آرش نیکدست به بررسی مشکلات صنعت چاپ و بحران‌های این صنعت پرداخته شد.

اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران : برچسب
1398-11-14 11:07:07 : تاریخ ویرایش
چاپ و نشر : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.