۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

توسعه اقتصادی کشور در گروحمایت از صادرکنندگان است
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تلاش دولت در راستای حمایت از صادرکنندگان است زیرا توسعه اقتصادی کشور با فراهم شدن شرایط بهتر برای فعالیت صادرکنندگان به دست می آید.
به گزارش روابط عمومی به نقل از مهر، فرهاد نوری عصر چهارشنبه در جمع صادرکنندگان و بازرگانان گیلان اظهار کرد: تغییر قیمت کالاهای صادراتی در راستای جلب رضایت بازرگانان، یکی از مهمترین اقدامات برای رشد اقتصادی کشور و حمایت از صادرکنندگان در شرایط پساتحریم است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت کالاهای صادراتی یک چهارم قیمت کالاهای وارداتی به کشور است، افزود: دولت در حال تلاش است که فاصله مذکور را کاهش دهد.

نوری به فعالیت مناطق آزاد تجاری به عنوان یکی از راه های توسعه اقتصادی در کشور اشاره و بیان کرد: این مناطق می توانند به جای اینکه امکان واردات آسان را مهیا کنند در جهت جذب تکنولوژی و سرمایه گذاری خارجی در امر توسعه صادارت بسیار تاثیرگذار باشند.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه و تجارت با اشاره به سیاست های دولت در راستای رشد اقتصادی و حمایت از صادرکنندگان گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، کاهش هزینه حمل کالاهای صادراتی با کمک خطوط کشتیرانی و هوایی، کمک هزینه تبلیغات و برندسازی برای رقابت با سایر کشورها و کاهش هزینه های بازاریابی و شرکت در نمایشگاه های بین المللی چهار مقوله ای است که دولت در راستای حمایت از صادرکنندگان در دست اقدام دارد.

وی تاکید کرد: مطمئنا با حمایت از صادرکنندگان و مهیا کردن شرایط بهتر فعالیت برای بنگاه هایی در مقیاس بزرگ در صحنه های رقابت بین المللی، شاهد حضور پررنگ تری از بازرگانان برای رسیدن به رشد اقتصادی کشور خواهیم بود.

در ادامه این همایش که به منظور تقدیر از صادرکنندگان نمونه گیلانی برگزار شد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه باید در تولید، تنوع محصولات را در نظر داشت، اظهار کرد: استمرار در تولید و ایجاد تنوع به همراه بسته بندی های مناسب سلیقه مصرف کنندگان از جمله نکاتی است که برای رشد صادرات محصولات باید مدنظر قرار داد.

علی منتظری با اشاره به نزدیکی گیلان به کشورهای حاشیه خزر و تعامل این استان با این کشورها از بازرگانان خواست که با فرهنگ مردم کشورهای حاشیه خزر آشنایی بیشتری پیدا کرده تا بازار موجود در این کشورها را در رقابت با سایر تولیدات به دست آورند.

وی کاهش عوارض را از جمله انتظارات بازرگانان از دولت دانست و تصریح کرد: سالهاست که صادرکنندگان با وجود مشکلات عدیده ای که در فعالیت هایشان به وجود آمده ازمشوق ها و جوایز صادراتی محروم هستند و دولت باید با اقدام در این حوزه رغبت و انگیزه لازم را برای این فعالان تجاری ایجاد کند.

منتظری به پتانسیل های گیلان در حوزه کشاورزی برای صادرات محصولات اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تلاش هر چه بیشتر مسئولان، امسال شاهد راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان باشیم.

در پایان این همایش، از ۱۵ واحد تولیدی نمونه و سه واحد برتر در امر صادرات استان گیلان تقدیر به عمل آمد.

اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ ایران : برچسب
1394-08-21 07:54:20 : تاریخ ویرایش
: نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.