۲۰۲۱ Apr ۱۱ - ۱۴۰۰ فروردين ۲۲ يكشنبه
>>

آدرس اتحادیه : تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان شهید برادران قایدی، بن بست شکوفه ها ، شماره 2 طبقه دوم واحد 3

تلفکس: هفتادوهفت پنچاه نودوچهار سی و پنچ 77509435

هفتمین گردهمایی چاپخانه های انعطاف پذیر در اتحادیه
هفتمین جلسه چاپخانه های انعطاف پذیر به همت اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ ایران در محل این اتحادیه برگزار شد.

هفتمین جلسه چاپخانه های انعطاف پذیر به همت اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ ایران در محل این اتحادیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛در ماه گذشته چاپخانه های انعطاف پذیر بخش هیلو وفلکسوگرافی به همت اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ ایران گرد هم آمدند و مشکلات و راه کارهای برون رفت از مشکلات کنونی را بررسی نمودند.

 از سال گذشته طبق پیشنهاد ارایه شده از سوی هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ مقرر شد چاپخانه های انعطاف پذیر جلسات منظم بصورت ماهانه و چرخشی به دعوت چاپخانه ها در محل آنها برگزار کنند که بیش از 10 جلسه برگزار گردید.

 در سال جاری و پس از تغییر مکان دفتر اتحادیه شش نشست صورت پذیرفت که با همکاری اعضا و چاپخانه های انعطاف پذیر کشور و هیات مدیره اتحادیه مشکلات و مسایل روز چاپخانه ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

 همچنین در هفتیمن نشست نیز علاوه  بر بررسی راهکارهای کاهش قیمت مواد اولیه در جهت پایین آمدن قیمت تمام شده برای بازار داخلی و ایجاد رقابت در بخش صادراتی زمینه نشستی با حضور مدیران دولتی از بخش های مختلف و تاثیر گذار فراهم گردید.

درجلسه ششم مشکلات اصلی چاپخانه های انعطاف پذیر در بخش واردات مواد اولیه طی نامه ای با امضا چاپخانه داران و اتحادیه های صنعت چاپ به دو وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و وزارت صنعت معدن تجارت ارسال گردید.

که هردو وزارت خانه در بخش هایی کاهش قیمت تعرفه داشتند، وزارت صنعت معدن و تجارت نیز با بررسی و هماهنگی هیا هرچه بیشتر با هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ اقدام به بازنگری وضعیت تعرفه مواد اولیه کرده است.

حضور پررنگ مدیران چاپخانه خبر از تحولی عظیم در این بخش از صنعت چاپ کشور دارد، در این نشست همچنین مقرر شد کارگروهی برای خرید انبوه مواد اولیه چاپخانه های انعطاف پذیر تشکیل و آغاز به فعالیت نماید.

همچنین با توجه به هزینه های و نرخ ثابت نسبی مواد اولیه مقرر شده بر اساس آخرین تعرفه قیمتی ارایه شده فعالیت چاپخانه ها ادامه داشته باشد و محاسبه قیمت تمام شده و نرخ تعرفه جدید به بعد از نوروز 1394 در جلسه بعد بحث و بررسی گردد.

مدیران چاپخانه های انعطاف پذیر درخواست مجددی جهت کاهش تعرفه واردات مواد اولیه برای ایجاد انگیزه و توسعه هرچه بیشتر صادرات محصولات چاپی و گسترش صادرات غیر نفتی طی نامه ای به اتحادیه برای پیگیری بیشتر دادند.

الویت های مورد توافق این نشست جهت توانمند سازی هرچه بیشتر و بهتر صادرات محصولات و ماشین آلات چاپ در بازار رقابت جهانی و رفع موانع تولید صادراتی بود، بطور مثال مجوزهای که چندین مرحله دارد بسیار در زمان تحویل کالا درخواستی تعیین کننده است.

این مجوزها می تواند مستقیم با گمرگ مبادله شود و تسریع هرچه بیشتر زمان تحویل صورت پذیرد.

همچنین هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از اعضا خواست تا حضوری پررنگ در انتخابات اتاق تهران داشته باشند.

همچنین اتحادیه صادرکنندگان برنامه مدون برای بخش آموزش در دستور کار خود قرار داده که اولین بخش این برنامه مربوط به آموزش محاسبه قیمت تمام شده چاپخانه های انعطاف پذیر می باشد.


اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ ایران : برچسب
1393-12-26 11:18:40 : تاریخ ویرایش
روابط عمومی : نویسنده

نظرات بینندگان

: نام
: ایمیل
: متن پیغام
ورود
کلمه عبور فراموش کرده اید اینجا کلیک کنید
پیوندها
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران
سازمان توسعه تجارت ایران
دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Copyright © 1392-2013 ipieu.com Corporation. All rights reserved.